Monitoring

slid9

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad tym, czy warto zainwestować w system monitoringu wizyjnego, musicie koniecznie zapoznać się z krótką listą zalet tego typu rozwiązań.

Po pierwsze – bezpieczeństwo. Zarówno w miejscu zamieszkania, jak i miejscu pracy oraz w przestrzeni publicznej chcemy zawsze czuć się bezpiecznie i pewnie. Oko kamery przemysłowej rejestruje wszystkie zdarzenia, może to robić przez całą dobę, nawet w całkowitych ciemnościach (funkcja dzień/noc). Każdą niepokojącą sytuację można odtworzyć, nagrania przechowywane są na przykład na dysku serwera. Dzięki nim łatwo ustalimy przebieg wydarzeń, a także poznamy każdy istotny detal. Pozwoli to na łatwą identyfikację osób (cechy fizyczne, znaki szczególne, itp.) oraz obiektów (np. numery rejestracyjne pojazdu). Według statystyk w miejscach, w których zainstalowano monitoring zdecydowanie rzadziej dochodzi do aktów wandalizmu czy przemocy, niż w miejscach, gdzie tego typu rozwiązań zabrakło. Sama obecność kamery działa jako ostrzeżenie i często zniechęca wandali.

Druga ważna kwestia to możliwość wyboru kamery idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Ilość modeli dostępnych na rynku jest bardzo duża. Możemy więc np. wybrać kamerę z bardzo szczelną i wytrzymałą obudową, która idealnie sprawdzi się na zewnątrz, jak i niewielką i dyskretną kamerę kopułkową, którą zamontujemy w biurze czy na klatce schodowej.

Systemy nasze są oparte na renomowanych produktach firmy HIKVISION oraz DAHUA.

Skontaktuj się z nami